Önceki yıllarda öğrendiğiniz Almancanızı tazelemek ve dili artık aktif bir şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? O zaman Almanca Konuşma Sınıfı tam size göre!

 • Eğer orta seviye veya üzerinde Almanca biliyorsanız Almanca Konuşma sınıflarına katılabilir, böylelikle Almancayı hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Dili iyi şekilde sözlü olarak kullanma ve ana dili Almanca olan biriyle konuşma pratikleri yapmak için doğru yerdesiniz!
 • Almanca Konuşma pratiğine yönelik eğitimlerimizi bire bir Almanca özel ders ya da küçük grup eğitimleri şeklinde İstanbul Kadıköy ofisimiz ya da Canlı Sanal Sınıf ortamında gerçekleştiriyoruz.
 • Nasıl ilerliyoruz, içerik nasıl?

  Ön Bilgi Testi

  Öncelikle, sözlü ve yazılı olarak Almanca bilgilerinizi ölçüyoruz, eğer Almanca bilgileriniz B1 seviyesinden aşağıda değilse Almanca Konuşma Sınıflarına sizi yönlendiriyoruz. Sınıflarımız en fazla 4 kişilik, dilerseniz kendi kapalı grubunuzu da oluşturabilirsiniz ya da ana dili Almanca olan bir eğitmenle bire bir olacak şekilde konuşma pratikleri programımıza katılabilirsiniz.

  Hızlandırılmış Eğitim

  Eğer Almancada sunum yapma ya da benzeri durumlara sözlü olarak hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız bire bir eğitim almanızı tavsiye ederiz. Böyle bir durumda dilin belli durumlarındaki ihtiyaçlarınıza göre içerik geliştirilebilir ve bu şekilde bir konuşma pratiği programı hazırlanabilmektedir.

  Güncel Konular

  Almanca gündelik ve/veya iş hayatına, sizin ilgi alanlarınız ya da ihtiyaçlarınıza göre belirli konuşma konuları belirlemekteyiz. Kelime dağarcığınızın dinledikleriniz, okuduklarınız ve gördüklerinizle zenginleşmesi, öğrendiğiniz kelimelerin ve dil bilgisi kurallarının, konuşma pratikleri ile hayatınıza geçmesi programlarımızda sağlanmaktadır.

  Profesyonel Kaynaklar

  Materyal olarak derslerde Almanca iletişim pratiklerine dair profesyonel kitap setleri kullanılmaktadır ve ayrıca derslerde Deutsche Welle ve Der Spiegel, Die Welt gibi Alman yayın kuruluşlarından videolar izlemekte, güncel konulara dair düşünce yazıları okunmaktadır. Yazılı metinler okunarak bu metinler üzerinden, metnin konusuna dair farklı kalıplarla tartışmalar yapılmaktadır.

  Almancadaki çekingenliğinizi üzerinizden atmanın zamanı sizce de gelmedi mi?
  Almancanızı canlandırmak, onu daha da geliştirmek isterseniz biz buradayız!

  Almanya'ya gitmeye ne dersin?

  Almancayı Almanya'da pekiştirip geliştirmenin zamanı gelmedi mi? Almanya'nın en güzel bölgelerinde tam da size göre kısa ya da uzun dönemli kurslar var!.

  Devamını Oku..
  İletişim Formu