İngilizce Özel Ders ile Öğrenim Süresinin Az Olması

İngilizce Özel Ders ile Öğrenim Süresinin Az Olması

İngilizce öğrenmek isteyenlerin aklına ilk gelen soru ne kadar zamanda öğrenebilecekleridir. İngilizce öğrenme süresini etkileyen birçok faktör var. İngilizce özel ders ile kişi odaklı eğitim verilmesi öğrenme süresini azaltırken öğrenme sürecini de kolaylaştırıyor.

İngilizce öğrenme süresini etkileyen faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

 1. İngilizce öğrenmek isteyen kişinin dil tecrübesi. Yani İngilizce eğitim geçmişi ve İngilizce seviyesi.
 2. İngilizce eğitimde kullanılan metotlar ve teknikler.
 3. İngilizce eğitimi veren öğretmenin becerisi ve deneyimi.
 4. Reading, writing, listening ve speaking seviyeleri.
 5. İngilizce eğitimin ne amaçla alınacağı.
 6. Öğrencinin dil öğrenme algısı ve öğrenme becerileri.
 7. Öğrencinin derslerdeki performansı.

İngilizce özel ders ile öğrenim süresinin az olmasının nedeni ise kişiye özel eğitim metotları ile eğitimin verilmesidir. Birebir eğitimde kişinin öğrenme algısı ve derslerdeki performansına göre eğitim planlanır. Kişinin eğitim sürecinden en yüksek verimi alması için kişinin algısına, ihtiyacına ve performansına uygun tekniklerle eğitim verilir. Öğretmen ve öğrenci birebir yalnız ders yaptığından dikkat ve motivasyon en üst seviyede olur.

İngilizce Özel Ders Alarak Daha Kısa Sürede İngilizceyi Öğrenmek Mümkün Mü?

Birebir dil eğitiminin öğrenme sürecini hızlandırması için kişinin algı ve becerilerine uygun metotların geliştirilmesi gerekiyor. Özel derslerde kişi tüm dikkatini anlatılan konuya verebildiğinden öğrenme süresi kısalıyor. İngilizce özel ders öğrenme süresi açısından çok daha hızlı ilerlemeyi sağlıyor. İngilizce özel ders alarak öğrenme süresini kısaltmak mümkün oluyor. Çünkü kalabalık sınıflarda yapılan derslerde herkese eşit eğitim planı uygulanırken özel derste kişinin ihtiyacına göre eğitim planı belirleniyor. Dil eğitimine insel tepkinizi nasılsa buna göre eğitim metodu ile eğitim aldığınızda öğrenme süreniz azalıyor.

İngilizce özel ders alırken derslerdeki performansınız nasıl ilerleyeceğiniz ve en hızlı şekilde nasıl öğreneceğinizi belirliyor. Öğrenme konusundaki sorunlu olduğunuz noktalar tespit edilerek buna göre teknikler uygulanıyor. İngilizce özel ders almanın öğrenme süresini kısaltması kişiye odaklı eğitim pratiklerinin geliştirilmesi ile mümkün oluyor. Eğitim alan kişi özel ders aldığı için çok daha sorumlu hissettiğinden derslerden sonra çalışma yapması da alışkanlık haline geliyor. Özel derste ilerleme öğrencinin performansına göre ayarlanıyor ve öğrenme süresi kısalıyor. Öğrencinin anlamadığı konuları öğretmene sorabilmesi ve anlayacağı şekilde tekrar edilmesi öğrenme süresini azaltan faktörler arasında yer alıyor.

İngilizce Özel Ders Almanın Avantajları Nelerdir?

Birebir eğitim kurslarda verilen eğitimden çok daha avantajlı oluyor. İngilizce özel ders almak kişinin öğrenme yetilerine göre, ihtiyacına göre, öğrenme algısına göre eğitim metotlarının geliştirilmesini sağlıyor. Birçok kişi için kalabalıkta soru sormak ve anlamadığını belirtmek zorken birebir eğitimde anlamadığınız her noktayı sorma ve anlamadan geçmeme avantajınız var. İngilizce öğrenmek kişiden kişiye değişen bir süreçtir. İngilizce özel ders avantajları kişiye birçok açıdan kendi sürecini yaşama ve doğru metotlarla eğitim alma imkânı sunuyor.

İngilizce özel ders almak her şeyden önce size özel bir eğitim almanız demek. Yani dil seviyeniz, dil öğrenme algınıza ve ihtiyacınıza göre eğitim alıyorsunuz. Derslerdeki performansınıza göre eğitim planınız belirleniyor ve çok daha kısa sürede ilerliyorsunuz.

Formula Lingua ile Almanya Dil Okulu

Formula Lingua ile Almanya Dil Okulu

Almanca öğrenmek istiyor ancak ne şekilde başlangıç yapacağınızı bilmiyor musunuz? Almanca’yı birkaç kez öğrenmeye çalıştınız ancak her defasında sonu hüsranla mı bitti. Tüm yabancı dillerin öğrenilse de kısa sürede pratik yapmadığınız takdirde unutulacağına inananlardan mısınız? Tüm bu soruların yanıtı evet ise; bizim de yanıtımız Formula Lingua. Niçin Formula Lingua diye soracak olursanız hemen yanıtlayalım. Almanya dil okulu seçiminde Formula Lingua son derece başarılı. Okul kariyerinizin başarısı için Almanca öğrenmeniz yada olan Almancanızın üzerine eklemeniz gerekebilir. Bunun dışında Yurt içi iş ve okul kariyeriniz için Almancayı sula seller gibi konuşuyor ve yazıyor olmanız gerekebilir. Bunun dışında hayatınızın geri kalan kısmını Almanya’da geçirmek istiyor olabilirisiniz. Formula Lingua’nın anlaşmalı okullar ile sağladığı bağlantılardan faydalanabilir, kısa sürede anadiliniz kadar akıcı Almanca konuşabilirsiniz. Devamını oku »

Almanca Özel Ders Alarak Kısa Sürede Öğrenmek İster Misiniz?

Almanca Özel Ders Alarak Kısa Sürede Öğrenmek İster Misiniz?

Almanca Özel Ders Alarak Almanca’yı Kısa Sürede Hayatınıza Geçirmek Formula Lingua ile Çok Kolay

Almanca’yı hangi amaçla öğrenmek isterseniz isteyin Formula Lingua’nın sizin için hazırladığı birebir Almanca özel ders programı ile Almanca’yı merkezinde öğrenin. Kalabalık sınıflarda herkes için ortak hazırlanan tek tip ders programı ile dil öğrenmek yerine Formula Lingua’nın kişiye özel akademik eğitim çerçevesinde hazırladığı özel programlar ile Almancayı öğrenin. Almanca öğrenmek isteyen gerek iş gerek özel hayatı için bir şekilde öğrenmek isteyen pek çok kişinin ortak kaygısı artikeldir. Çünkü Almancada artikeller vardır. Der, die, das artikelleri ile tanımlanan nesne, özne ve sıfatlar bu kalıba göre şekillenir. Bu da öğrenci için biraz meşakkatli gibi gözükebilir. Oysa Almanca tahmin ettiğiniz kadar karmaşık ve zor değildir. Kadıköy Bağdat caddesinde bulunan Formula Lingua’yı ziyaret ederek, bir çay ya da kahve eşliğinde akademisyen eğitimciler ile görüşebilir, Almancayı ne şekilde öğrenmek istediğinizi açıkça belirtebilirsiniz. Devamını oku »

Yabancı Dil Öğrenmek için Yurt Dışına mı çıkmalıyım?

Yabancı Dil Öğrenmek için Yurt Dışına mı çıkmalıyım?

Diller ülkelerin yaşayan kültürleridir. Bulunduğu ülkenin çevresel, ekonomik, sanatsal, siyasal veya kültürel gibi faktörleri yanı sıra bu faktörleri etkileyen dış etmenlerden de etkilenir.

Aslında diller toplum ile gelişirler. Bu açıdan durağan değildirler. Her zaman yeni bir kelime veya tamlama veya terim olsun dile girebilir.

Bu açıdan da yabancı dilin aktif öğrenilmesi için konuşulduğu ülkede yaşayarak veya zaman geçirmek sureti ile desteklenmesi dilin akıcı öğrenilmesi açısından gerekli bir unsur olmaktadır. Özellikle de yabancı bir dili yeni öğrenen gençler için öğrenmek istedikleri dillerin konuşulduğu ülkelerdeki dil okulları iyi bir öğrenme yeridir.

Almanca, İngilizce, Fransızca ve Almanya’da yaz okulu seçenekleri eğitimciler ve aileler için en fazla tercih edilen eğitim sistemlerinden biri konumundadır. Devamını oku »

Almanca Özel Ders Almanın 8 Önemli Yararı

Almanca Özel Ders Almanın 8 Önemli Yararı

Günümüzde kabul edilen en etkin öğrenme tekniklerinden biri de özel ders almaktır. Özel ders olarak alınacak konunun daha iyi ve başarılı öğrenilmesi açısından sıklıkla da tercih edilmektedir.

Almanca zel ders almanın öğrenciye 8 önemli yararı

 1. Özel dersler birebir gerçekleştiğinden. Eğitimci ve öğrenci arasında etkileşim daha fazla olacaktır. Eğitimin kalitesi de artacağından öğrenme başarısı da artacaktır.
 2. Özel ders ile alınan konu daha kalıcı olacaktır. İlgiyi dağıtacak daha az faktör olduğundan dersin kalıcılığı fazlalaşacaktır.
 3. Özel ders sistemi ile esnek çalışma zamanları elde edilir. Zaman planlaması daha kolay yapılır.
 4. Özel ders ortamı daha rahattır bu sebeple de öğrenme ve derse konsantrasyon daha fazladır.
 5. Özel ders birebir olması sebebi ile dinamik bir sistemdir. Etkileşimi fazladır.
 6. Özel dersler öğrenciye özeldir. Bu nedenle de eğitimci öğrencisinin eksikliklerini daha kolay fark ederek giderir.
 7. Özel ders uygulamaya dayalı olduğundan ezber içerikli değildir. Öğrenci eğitime katılır dolayısı ile katılımcı bir öğrenme şeklidir.
 8. Özel sınavlar ve hızlı öğrenilmesi gereken konularda özel ders sistemi daha başarılıdır.

Özellikle günümüzde özel ders sistemi yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve etkin sistem olması açısından her yaştan ve meslekten kişi tarafından tercih edilir.

Günümüzde yabancı dil okullarında özel ders almanca, İngilizce ve Fransızca olarak sıklıkla verilmektedir.

Neden Almanca Özel Ders Almalısınız?

Dünya üzerinde Almanca İngilizce kadar yaygın bir dil olmasına rağmen gene de etkileşimi İngilizceye göre daha azdır. Çünkü İngilizce sinema, film, kitap, internet gibi ortamlarda daha sık karşımıza çıkmaktadır.

Almanca o yönden ve konuşma olarak daha az karşılaştığımız bir dil olmaktadır. İş ve meslek hayatı için Almanca diline ihtiyacı olan kişiler bu açıdan kendilerini yetiştirme ihtiyacı içerisine girerler.

Okullarda ve dershanelerde kalabalık ortamlarda hızlı ve etkin öğrenme daha zor olacağından özel ders Almanca almak kişi veya kişiler için daha faydalıdır. Anadil dışında öğrenilen yabancı dilin başarılı olmasındaki en önemli etkenlerden birinin de özel ders alınması gerekliliği de günümüzde kabul edilmiş bir gerçekliktir.

Formula Lingua ile Anadil Seviyesinde Yabancı Diliniz Olsun

Formula Lingua, yabancı dil eğitiminde dershane siteminde olsun veya özel ders olarak olsun her zaman etkin ve başarılı bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Öğrencilerinin anadil seviyesine yabancı dili öğrenmesi hedefi ile hizmet vermektedir.

Kadıköy Selamiçeşme’de yer alan ulaşımı kolay binasında modern sınıflarda eğitim sürecini yürütmektedir. Hem bireysel hem de kurumsal düzenlediği eğitimler ile öğrencilerinin hedeflerine ulaşması düşüncesi ile hareket etmektedir.

Özellikle özel ders almanca dersleri alanında başarılı ve lider bir kurum konumundadır. Kurumsal firmalarının ve bireylerin sıklıkla tercih ettiği özel derslerde yabancı veya Türk eğitimciler ile ileri derece öğrenme sağlanmaktadır.

Almanca özel ders programları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Kurumsal İngilizce Eğitiminde Aradığınız Herşey

Kurumsal İngilizce Eğitiminde Aradığınız Herşey

Hepimiz az veya çok İngilizce bilmekteyiz. İngilizcede İnternet üzerinden olsun, yüz yüze veya telefonda olsun işimizi halledebilecek kadar günlük konuşma diline hâkim olmak çok kolaydır. Ancak eğer İngilizceyi mesleki açıdan kullanıyorsanız günlük konuşma dilindeki rahatlıkla konuşmanız ve yazmanız pek mümkün olamamaktadır.

Kurumsal İngilizce, uluslararası alanda iş ile alakalı kullanılan İngilizceyi tanımlamak için kullanılan bir isimdir. Kurumsal İngilizce içerisinde yer alan terimleri olsun, kullanımı olsun kurumsal alandaki İngilizce daha farklı ve daha biçimsel bir yapıdadır. Bu sebeple kişilerin kendi başlarına öğrenmeleri ve geliştirmeleri zordur. Bu zorluğu açısından öğrenmek ve aktif kullanmak isteyenler için kurumsal İngilizce eğitimi alınmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Günümüzde pek çok üniversitede veya özel kurs olarak kurumsal İngilizce kursu bulunmaktadır. Zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilmek için doğru kursun seçimi önemlidir. Uzman kadroları ve eğitimde tecrübesi ile Formula Lingua Kadıköy – Söğütlüçeşme merkezinde bu ihtiyaca cevap vermektedir.

Kurumsal İngilizce de Başarıya Giden Anahtar: Formula Lingua

Formula Lingua, yabancı dil eğitiminde yıllara dayalı tecrübesi ve uzman kadrosu ile hem bireyler hem de kurumlar için eğitimler düzenlemektedir. Özellikle kurumsal İngilizce alanında kurslar bazında olduğu kadar ileri derece workshop çalışmaları ile farkını orta koymaktadır.

Kurumsal İngilizce eğitimi içerisinde birebir dersler yanı sıra özel grup dersleri de vardır. Eğitimlerinde iş İngilizcesinde kullanılan sözcük ve terimlerin telaffuzundan, mail veya ticari yazışmalarda etkili becerilerin ilerletilmesine yönelik olarak çalışılmaktadır. Kurs sonunda rahatlıkla telefonda akıcı bir şekilde konuşabilir, İngilizce toplantılar düzenleyebilir ve rahatlıkla işiniz ile alakalı pazarlıklar yapabilirsiniz.

Formula Lingua kurumsal İngilizce kursu, yoğun çalışan ve zaman problemi olan kişilere göre düzenleme yapılmaktadır. Programınızı sarsmayacak şekilde düzenlenen kurslar ile iş ve normal hayatınızdan ödün vermeden rahatça kurumsal İngilizce öğrenebilirsiniz.

Profesyonellerin Kurumsal İngilizce Öğrenmesi için Doğru Adresi

Formula Lingua da kurumsal İngilizce yanı sıra kurumsal Almanca ve Fransızca eğitimleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bireylere yönelik yabancı dil sınıfları ile yabancıların Türkçe öğrenmelerine yönelik özel kursları da vardır.

Formula Lingua Kadıköy adresinde her yaştan kişi ve kurumlara başarılı şekilde kurumsal İngilizce kursu düzenlemektedir. Özellikle firmalar tarafından çok tercih edilen kurumsal İngilizce eğitimi sınıflarına birçok büyük firmadan profesyoneller katılmaktadır.

Kurumsal İngilizce, Almanca ve Fransızca Eğitimleri

Eğitime katılan firmalar arasında uluslararası firmaların çalışanları bulunmaktadır. Yapı Kredi Emeklilik, TüvTürk, Türk Hava Kuvvetleri gibi firmalar yanında Renault, Peugeot ve Mercedes-Benz gibi uluslararası firmalar da Formula Lingua’yı tercih etmektedirler. Verdiği başarılı ve doğru hizmet ile kurumların vazgeçilmez eğitim adresi olmuştur.

Gefco Kurumsal İngilizce Eğitimleri

Formula Lingua kurumsal İngilizce kursları ile size kariyerinizde ve işinizde büyük adımlar atmanızı sağlayacaktır. Yenilikçi, sonuç odaklı eğitim yapısı ile yabancı dil eğitiminde kurumsal İngilizceyi en doğru ve en hızlı şekilde öğreneceğiniz tek adrestir.

Formula Lingua yılların getirdiği tecrübesi, uzman ve profesyonel kadrosu ile bir kurstan daha fazlasıdır. Formula Lingua farkı ile sizleri Kadıköy adresinize bekliyoruz.

Almanca Öğrenmenin Pratik ve Hızlı Yolu Almanca Özel Ders Almaktan Geçiyor

Almanca Öğrenmenin Pratik ve Hızlı Yolu Almanca Özel Ders Almaktan Geçiyor

Çevremizdeki herşey gibi dilleri de yaşayan varlıklara benzetebiliriz. Çünkü onlar da bizimle gelişirler ve toplumun değişimlerinden etkilenirler. Genellikle sürekli kullandığımız ana dilimizde bu değişimleri ve gelişimleri fark etmeyiz. Ancak başka bir yabancı dil biliyorsak veya öğreniyorsak dilde meydana gelen değişimleri ve gelişimleri canlı bir şekilde hissederiz.

İngilizce dışındaki dillerin baskın olmaması yani çok konuşulmaması veya karşılaşılmaması sebebi ile kullanılmadığında körelmesi veya unutulması riski çok fazladır. Bu açıdan Almanca eğer aktif kullanmıyorsa belirli bir zaman sonra kendini unutturabilecek diller arasındadır. Bu nedenledir ki birçok kişi unutmamak veya körleşmemek adına Almanca özel eğitim almaktadır. Ancak zaman faktörü sebebi ile sınıf sistemi eğitimler seçilmektedir. Bunun sonucunda da kalabalık kurs şeklinde eğitimler yeterli olmamakta ve birebir veya özel dersler gerekmektedir.

Almanca özel ders seçeneklerinde en önemli unsur doğru kursu bulabilmektedir. Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile seçilecek doğru kurs sizi yabancı dil konusunda ileri taşıyacaktır. Bu açıdan da yabancı dil öğrenmede yıllardır başarılı şekilde hizmet vermiş olan Kadıköy’deki Formula Lingua, Almanca özel ders programları konusunda en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Neden Formula Lingua ve Neden Almanca Özel Ders?

Formula Lingua farkı ile almanca özel ders almak sizi başarıya götüren bir unsurdur. İster kurumsal veya ister bireysel olsun herkese başarılı bir hizmet sunan Formula Lingua profesyonel bakış açısı içerisinde butik bir yaklaşımla çalışmaktadır. Uzun yıllardır Anadolu yakasının merkezi olan Kadıköy’de hizmet vermektedir.

Formula Lingua sınıf sistemi yanı sıra birebir veya grup özel dersler şeklinde de yabancı dil eğitimleri bulunmaktadır. Almanca özel eğitim sınıflarında Almanca hâkimiyeti ana dil seviyesinde olacak şekilde yüksek olan ve alanında tecrübeli hem Türk hem de yabancı eğitmenler eşliğinde dersler yapılmaktadır. Almanca özel ders Kadıköy merkezinde Almancayı size yaşayarak öğretme amacı ile hedef odaklı hizmet verilmektedir.

Formula Lingua sizlerin okuma yazma becerileriniz yanında en çok da dinleme ve konuşma becerilerinizi arttırma amacındadır. Almancanızı daha ilerletmek, mesleki bir alanda pratik kazanmak veya özel sınavlara hazırlanmak istiyorsanız yapmanız gereken en doğru davranış Formula Lingua da birebir veya grup özel dersler almak olacaktır.

Almanca Özel ders Seçeneklerinde Formula Lingua Farkı

Formula Lingua’nın Söğütlüçeşme – Kadıköy adresinde Almanca yanı sıra Fransızca, İngilizce dersleri de verilmektedir. Almanca özel eğitim sınıfları olsun diğer dillerde olsun ufkunuzu genişletecek sizi bir dünya vatandaşı yapacak eğitim ve öğretim sistemi anlayışı ile hareket edilmektedir.

Formula Lingua, hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine, müşteri memnuniyeti esasında hedef odaklı bir hizmet sunmak amacındadır. Türk Hava Kuvvetlerinden, Renault firmasına Yapı Kredi Emeklilik firmasından Mercedes-Benz ve Peugeot gibi dünya firmalarına kadar birçok firmaya eğitim vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

Kolay Almanca Öğrenmek İçin Doğru Kurs ve Yöntem Nasıl Seçilir?

Kolay Almanca Öğrenmek İçin Doğru Kurs ve Yöntem Nasıl Seçilir?

Almanca başta mühendislik olmak üzere birçok farklı meslek alanında gerekli olan bir dildir. Dünyanın en geçerli dillerinden biri olan Almancayı öğrenmek için en doğru yöntem bitey odaklı kurs yöntemidir. Formula Lingua Almanca özel ders programları ile kısa sürede dili istediğiniz seviyeye getirmenizi sağlar.

Bireysel Almanca kurs programlarının amacı kişilerin herkesle aynı olmayan dil öğrenme yeteneklerine ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim vermektir. Birçok kursa gidip Almanca öğrenemeyen kişilerin genel olarak öğrenemeyeceklerini düşündüklerini biliyoruz. Aslında sorun kişilerde değil genel ve kalıp, ezber olan eğitim sistemindedir. Formula Lingua bu kalıp ve ezber sistemi uygulamaz.

Formula Lingua Almanca Özel Ders Programlarının Ne Gibi farklılıkları Vardır?

Formula Lingua Almanca özel eğitim programları tamamı ile kişi ve hedef odaklı modern yöntemler ile uygulanmaktadır. Daf hazırlık, Tıp Almancası, İş Almancası, Abitur Matura hazırlık gibi farklı alanlarda uzman akademik kadrosu ile Formula Almanca eğitimini profesyonel olarak garantili öğrenme olanağı ile almanızı sağlar.

Formula Lingua’ya geldiğinizde her şeyden önce sizin ne istediğiniz, ihtiyacınız ve yeteneğiniz olan yöntemler belirlenerek eğitime geçiş yapılır. Dilbilim testi ile hangi dil öğrenme yöntemine yatkın olduğunuz ortaya çıkarılır. Hedef belirlenir ve hayatın içinden dersler ile kolay Almanca öğrenmeniz için programlar size özel geliştirilir.

Formula Almanca Özel Ders Eğitimleri Nerede ve Nasıl verilmektedir?

Formula Lingua ile Almanca Özel Ders Programları.

Formula Almanca özel ders Kadıköy ofislerinde ve sanal canlı sınıflarda verilmektedir. Kadıköy ofislerinde 3-4 kişilik katılımcı ile gerçekleştirilen eğitimlerde kişilerle özel ders imkânı sağlanır. Kalabalık sınıflarda herkese aynı eğitimin uygulandığı kurs mantığından farklı olarak Formula Almanca özel ders eğitimleri kişiye özel yöntemlerle devam eder, takip edilir ve raporlanır.

Kadıköy'de Almanca Özel Eğitim

Formula Almanca özel ders programlarında kullanılan materyaller uluslar arası standartlarda ve modern materyallerdir. Akademik kadro her birikendi alanında uzman Almancayı anadili gibi bilen eğitmenlerden oluşur. Modern tekniklere hakim eğitmenler özel olarak her öğrenci ile ilgilenerek nasıl bir eğitimin devam edeceğine karar verilir.

Almancayı Neden Öğrenemedim Diyenler için Çok Özel Tüyolar

Almanca öğrenmek için pek çok farklı kursa gitmiş ama bir tık öteye gidememiş olabilirsiniz. Bu durumda hatayı kendinizde arayarak kendinizin başarısız olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak asıl olan hatanın kişide değil eğitim yönteminin seçiminde olduğudur. Her kişinin farklı bir dil eğitim yöntemine ve yönlendirilmeye ihtiyacı vardır.

Almancayı Formula Lingua’da kısa sürede öğrenmiş kişilerin tanık olduğu,  Almancanın aslında hiç de öğrenmesi zor olmadığı ya da kendilerinin başarısız olmadığıdır. Doğru bireysel özel ders yöntemi ile Almanca özel ders alarak kısa sürede Almancayı istediğiniz seviyeye getirmeniz mümkündür. Formula Almanca öğretmek konusunda gücünü sizden ve sizin yeteneğinizden alır. Sadece bu yeteneğin ortaya çıkarılmasını sağlar.

Özel Ders Almanca ile Almanca Öğrenmenin Kolaylığını Keşfedin

Özel Ders Almanca ile Almanca Öğrenmenin Kolaylığını Keşfedin

Almanca öğrenmek için alman bir arkadaşınız yâda alman çevreniz olması gerekmiyor. Almanya’ya da illa ki gitmeniz gerekmiyor. Peki, Almancayı nasıl öğrenebilirim diye soranlara yanıtımız çok basit. Formula Lingua ile Almanca öğrenmek çok kolay. Var olan Almancanızı geliştirmek mi istiyorsunuz? Almancayı iş için mi öğrenmek istiyorsunuz? Almanca dilini tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda mı öğrenmek istiyorsunuz? Almancayı ne şekilde öğrenmek isterseniz isteyiniz, Özel ders Almanca ile artık çok kolay. Yapmanız gereken tek şey, Formula Lingua’dan bilgi almak.

Sanayi Ülkesi Almanya’da Dil

Almanya sanayi bakımından dünya üzerinde gelişmiş ülkelerden biridir. Son derece önemli sanayi şirketleri, fabrikaları ile adını altın harflerle yazdırmıştır Dünyaya. Bu özel ülkenin dilini öğrenmek sizi de özel kılacaktır. Almanca ile İngilizcenin birbirine yakın yönleri de vardır, zıt yönleri de. Özel ders Almanca ile hiç Almanca bilmeseniz de kısa sürede öğrenebilirsiniz. Devamını oku »

Almanca Zor Mu?

Almanca Zor Mu?

Almanca zor mu?

Hayır değil. Ama Almanca öğrenmek için biraz emek vermeniz gerektiğini söylememiz de gerekiyor.

Sizin için Almanca öğrenmek ve Alman dilinin özellikleri hakkında bazı ön bilgiler derledik:

Okunuşu Türkçeye benziyor!

Ana dili Türkçe olanlar Almanca okunuş ve telaffuz konusunda oldukça şanslılar. Yan yana gelen sesli ya da sessiz harfler Almancada fazla yoktur, sessiz harflerin arasında mutlaka sesli harfler yer aldığı için okunması oldukça kolay. Öğrenmeniz gereken birkaç kural ve alışmanız gereken birkaç ses dışında Almanca okunuş ve telaffuz açısından hiç de karmaşık değil!

leben (yaşamak) = lebın
die Küste (sahil) = küste

İngilizce biliyorsanız işiniz daha kolay ama aldanmayın!

İngilizce ve Almanca birbirlerini yakın diller, o bakımdan dil bilgisel bazı kuralları anlamanız ve bazı kelimelerin size aşina gelmesi gayet olası. Fakat Almancada mutlaka daha farklı kurallar ve kelimeler var, örneğin türemiş ve birleşik kelimeler oldukça fazla, özetle Almanca her ne kadar İngilizceye benzerlik gösterse de dil bilgisi kuralları ve kelimeler bakımından ayrıştığı noktalar var.

Dil bilgisi kuralları karmaşık değil!

Almanca dil bilgisi başlangıç ve orta seviyelerde mutlaka derslerde üzerinde durulması gereken kurallara sahip. Kullandığınız fiile göre kelimenin artikeli değişebilir, ayrıca cümle öğelerinin sıralanışı mutlaka dikkat edilmesi gereken bir durum. Ama Almanca temel dil bilgisi kurallarına hâkim olduktan sonra düzgün cümleler kurmanız oldukça kolay, dil bilgisi kuralları gayet bir mantığa dayalı olan bir dil Almanca!

Artikelleri dert etmeyin

Artikeller biraz göz korkutuyor belki ama Almanca öğrenmeye başladıktan sonra mutlaka alışacağınız bir durum. Bu arada ‘Almanlar bile artikel bilmiyor’ sözü de ne yazık ki sadece bir efsane, maalesef hepsi çok iyi biliyor 🙂

Çok iyi kaynaklar var

Almanya Türkiye’nin hala en iyi ticari ortağı, yüz yıldır bu böyle! Ve Alman ekonomisi dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer alıyor, bu bakımdan eğitim ve iş amacıyla Almanca öğrenmek isteyen insanlar dünyada sayıca hiç de azımsanacak kadar değil. Hal böyle olunca Almanca öğrenmeye dair internet dünyasında bir sürü şey var, ayrıca birçok iyi yayın evinin de Almancanın farklı alanlarına dair (örneğin Deutsch für den Beruf ya da ÖSD Prüfung gibi) profesyonelce hazırlanmış materyalleri bulunmaktadır.

 

Almanca Özel Dersler Burada!