Alman, Avusturya ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin Almanca ve Abitur veya Matura’ya giden yoldaki tüm Almanca ihtiyaçlarına hitap ediyoruz! Çünkü biz de Alman ekolünden geldiğimiz için sistemi tüm detayları ile biliyor ve Alman dili ve edebiyatı alanındaki profesyonelliğimiz sayesinde etkili bir eğitim sunabiliyoruz.

İlk olarak belirtmek isteriz ki, Alman Lisesi ve Avusturya Lisesi gibi Almanca eğitim ve Almanya-Avusturya eğitim müfredatını takip eden okullarda daha hazırlık sınıfındayken temelli bir Almanca bilgisi kazanılmalıdır. Çünkü Almanca hazırlık sınıfının ardından, 9-10-11 ve 12. Sınıflarda, öğrenciler, Almanca metin üretme, Alman edebiyatı gibi alanlarda Almanca dersleri görecek ve okuduğunu anlama, uzun edebi analiz metinleri yazma gibi becerileri göstermesi gerekecektir.

Almanca özel ders programları neyi amaçlar ve içerikleri nasıldır?

Alman, Avusturya ve İstanbul Erkek Lisesi’nin tüm müfredatına uygun olacak şekilde, öğrencinin derse sözlü olarak katılımını amaçlar ve de ders notlarını yükseltmesini sağlayacak şekildedir.

Hazırlık Sınıfları

Almanca hazırlık sınıfı öğrencilerine konuşma, yazma, dinlediğini anlama ve kelime alıştırmaları okul müfredatına uygun olacak şekilde sunulur. İleriki yıllarda Almanca derslerde zorlanmaması açısından sağlam bir Almanca temeli verilir, çünkü 9. Sınıftan sonra bu Alman Lisesi ve Avusturya Lisesi öğrencilerinden ileri seviyede Almanca bilgisi beklenir. Ayrıca yaz dönemlerinde ek olarak kitap okuma ve Almanya’da yoğun yaz kursu hizmetleri sunmaktayız.

9.-10.Sınıflar

B1 ve üzeri seviyede edebi makale, şiir ve kısa öykü okuma ve anlama çalışmaları yapılır, bunların hepsi okul müfredatına uygun olacak şekildedir. Öğrencinin bu kazanımlarla derse katılım sağlamasının yanı sıra, B1 ve üzerinde seviyelerdeki Almanca dil bilgisine daha iyi bir şekilde hâkim olması sağlanır. Öğrencinin gerek kelime bilgisi, gerekse edebi analiz yeteneği geliştirilerek Almanca metin üretme çalışmalar yapılır. 9. Ve 10 Sınıf öğrencilerinde önemli olan öğrencinin kendini yazılı ve sözlü olarak doğru ifade edebilmesi ve bunun dışında da uzun metinlerle başa çıkıp edindiği edebi bilgilerle kendi analiz metinlerini yaratabilmesidir.

12.Sınıflar

Abitur veya Matura’ya hazırlık zamanı! Alman ve Avusturya edebiyatından çeşitli metin türleri incelemeleri ve bunun dışında da edebiyat tarihi bilgisi öğrenciye sağlanarak böylelikle okul müfredatını kolaylık takip edip derse katılım göstermesi sağlanır. Bu dönemde eğer öğrencinin Almanca dil bilgisi temeli ve kelime dağarcığı konusunda herhangi bir eksiklik mevcutsa, kendisine C1 seviyesinde Genel Almanca desteği sağlanmaktadır. Okul sınavlarında ve Abitur/Matura’da ileri seviyede edebi ve karmaşık bir metni okuyup anlayıp onu hem içeriksel hem de edebi olarak analiz etmesi öğrenciden beklenmektedir. Bu bakımdan öğrencinin metin üretme alışkanlığı öğrenciye sağlanmaktadır.

Abitur-Matura Hazırlık ve Almanya’da Kurslar

Almanya'da Dil Okulu!

Sömester tatilinde ya da yaz aylarında Almanya'nın en güzel yerlerindeki kurslara katılmaya ne dersiniz? Öğrencilere bol pratik imkanı burada!

Devamını Oku..

Abitur-Matura

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi ve Sankt Georg Avusturya Lisesi öğrencileri için Abitur ve Matura programları burada!

Devamını Oku..
İletişim Formu