Almanya’da eğitim ya da kariyer anlamında bir gelecek mi düşünüyorsunuz? O zaman Almanca bilginizi Goethe, Telc ve ÖSD’nin sınavları ile belgelemeniz gerekiyor. Almanya’da çevrenizdekileri anlayabilmek için en az A2, bir iş yerinden ya da eğitim kuruluşundan kabul alabilmeniz içinse genelde B2 seviyesinde dil diploması şart olarak görülmektedir.

Goethe, Telc, Ösd Sınavlarına hazırlayan hızlı ilerleme odaklı dersler

Goethe, Telc ve ÖSD sınavları da, çoğu uluslar arası yabancı dil sınavı gibi 4 ana dil becerisine odaklanır. (Yazma, konuşma, dinleme ve okuduğunu anlama).

 • Almanca sınav hazırlığı özel derslerimizde, bu 4 beceriyi geliştirmeye yönelik alıştırmalar yapılır.
 • Bu gelişimi sağlamak için de öğrencinin kelime haznesini geliştiren ve seviyeler ilerledikçe karmaşıklaşan cümlelerle baş edebilmesi için edinilmesi gereken çalışmalar birçok kaynaktan sunulur.
 • Sınav öncesi Alman yayınevlerine ait tüm örnek testler, sınav egzersiz kitapları derslerde ücretsiz olarak sunulur ve kullanılır. Derslerde de sınavın tüm bölümleri ile ilgili deneme sınavları yapılır. Öğrenci böylelikle sınava bire bir derslerle hızlı bir alışkanlık kazanır.
 • A2 seviyesinden C1 seviyesine, Goethe / Telc / Ösd sınavlarının tüm bölümlerine odaklanan, kelime ve dil bilgisi güçlendiren, dili sözlü ve yazılı olarak pratik etmenizi sağlayan özel ders programları

  Okuduğunu Anlama & Kelime Doldurma

  Bu sınavların okuduğunu anlama, kelime doldurma gibi alanları bol bol pratik ister. Seçmeli sorularda genelde seçenekler birbirine yakın anlamlıdır, bu bakımdan seviyesine uygun bir kelime bilgisi gerektirmektedir. Öğrencinin seviyesine göre adım adım ilerleyen ve kelime dağarcığı gelişen metinler ve ona bağlı sorular içeren çalışmalar sunulur.

  Yazma

  Bu sınavların yazma bölümlerinde belirli kuralları, kalıpları kullanmanız beklenir. Dil seviyenizin gerektirdiği kelime haznenizi ve dil bilginizi ne kadar aktif kullandığınız büyük rol oynar. Bu bakımdan kelime ve dil bilgisi alt yapınızı güçlendiren, sınava yöenlik yazmaya alışkanlık yaratan ve belirli kalıpları kullanmanızı öğreten çalışmalar gerçekleştirilir.

  Konuşma & Dinleme

  Bu sınavların dinleme ve konuşma bölümlerinin konuları seviyeye göre değişiklik gösterir. Ama Alman sınavlarının ortak noktası genelde düşünce ifade etme ve tez kanıtlaya yöneliktir. Mevcut Almanca sınav hazırlık kaynaklarının tamamındaki dinleme ve konuşma egzersizleri derslerde pratik edilir.Ayrıca çeşitli kalıp ve kelime egzersizleri ile özellikle konuşma bölümüne dair ipuçları ile öğrencinin ilerlemesi sağlanır.

  Herhangi bir ek ücret ödemeden edineceğiniz sayısız kaynak ile sınav pratiği

  Sınav hakkında ipuçları

  Zamanınız kısıtlı ve yolda zaman geçirecek vaktiniz mi yok? O zaman Skype üzerinden sınavlara hazırlanabilirsiniz!

  Nerede olursanız olun bu Almanca öğrenmenize engel değil. Canlı sanal sınıf ortamında Almanca sınavlara hazırlanın, bol bol konuşma pratiği yapın!

  Devamını Oku..
  İletişim Formu  Open chat
  Naısl yardımcı olabiliriz?
  Merhaba :)
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?